יום שלישי, 10 בספטמבר 2013

שנה טובה הורים וילדים !

אני מאוד מקווה שתחילת השנה עברה בנעימים. 
הכנתי לכם לקראת החג הארוך כמה פעילויות מהנות שבאמצעותם תוכלו גם ליצור משחקים מהנים משלכם וגם ללמוד אנגלית.

לפני הכל רציתי לספר לכם על מקרה ממש מדהים :

לקייטנת האנגלית שלנו בקיץ, הגיעה ילדה מתוקה בשם נועם, שהיא בת של חברים ותיקים שלנו החיים בעיירה הרחוקה מטולה. נועם למדה במשך שנתיים אנגלית בבית הספר (בכיתה א'-ב') אבל בכל פעם שהוריה ניסו ללמד אותה או לתרגל איתה את אותיות ה- ABC היא ממש סירבה בתוקף. היא הגיעה רק ליומיים לקייטנה שלנו (לפני נסיעה לחו"ל) ובסופם קרה קסם !
ראשית, נועם אמרה שהיא למדה ביומיים הללו יותר מכל מה שלמדה במשך שנתיים בבית הספר. שנית, היא כל כך התלהבה מהשפה האנגלית (מה שלא היה במשך השנתיים הקודמות) שהיא ביקשה מהוריה ללמד אותה את כל האותיות, היא לקחה איתה את כל המשחקים שפירסמתי באתר שלי ושיחקה איתם במהלך כל הנסיעה. 

נועם "נדבקה" במהלך הקייטנה ב"חיידק" ההתלהבות לשפה האנגלית. החוויה החיובית שחוותה בלימוד השפה, גרם לה באופן עצמאי להמשיך ולחקור וללמוד בעצמה, בלי שיבקשו ממנה, בלי שיתנו לה עבודות או מבחנים – הכל מהרצון האישי שלה !
אני מאמינה כי ילד שלומד בחדוות למידה ובאופן יצירתי המעורר מחשבה, ירצה לחקור וללמוד ולכן יתקדם מעבר לרמת בני גילו.

הייתי רוצה להמליץ לכם על כמה פעילויות מעוררות יצירה ומחשבה לתקופת החגים:

1. משחק אותיות שניתן לשחק באופנים רבים:
אלה הם דפים עם אותיות ומתחת לכל אות ניתן לכתוב מילה באות ולחפש אותה בסביבה. אפשר באופן הזה להכין משחק עם מילים בבית לפי אותיות ולחפש אותם בבית, אפשר להכין את כרטיסיות המילים עם מילים הקשורות באוכל ובכלי מטבח, אפשר גם להשאיר את הכרטיסיות פתוחות (ללא מילים) וכל אחד מחפש מילים באותיות בבית באופן חופשי. האפשרויות הן רבות ואשמח לשמוע כל הצעה נוספת שלכם.
ליחצו על התמונה על מנת להדפיס את הכרטיסיות היפות.

2. עוד פעילות מקסימה ומלמדת: דפי תפוחים שאותם רצוי לניילן או לשים עליהם שקף. אפשר לכתוב אותיות והילד/ה צריכים למצוא ולכתוב את האות החסרה.ליחצו על התמונה לקבלת הסבר על הפעילות והקובץ להדפסה.

3. בפעילות הבאה ניתן לומר לילדים שם של אות והם צריכים למצוא ולצבוע אותה. ניתן גם לומר להם את שם הצבע באנגלית וכך מתרגלים גם את נושא הצבעים. ניתן גם להדפיס את דף המספרים ולהתאמן על מספרים עד 20 (אפשר גם להשתמש בשעועית לשים על המספרים ולערוך תחרות בין הילדים מי מוצא ראשון)להדפסת דפי האותיות והמספרים: ליחצו על התמונה.

4. ומשחק אחרון המתאים לגדולים ולקטנים כאחד. משחק רגשות. כל ילד מקבל כרטיס רגש וצריך להמחיז מול בני המשפחה. על "הקהל" לנחש איך הוא מרגיש וכך לשמוע ולתרגל מילים הקשורות ברגש.בשבוע שעבר נפתחו חוגי האנגלית היצירתיים שלנו בחולון. למידע על החוגים והקייטנות שלנו: http://www.happy-english2u.com/

אני מאחלת לכולכם גמר חתימה טובה ושנה נפלאה !!!
גלי

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...